Szkolenia Produkcyjne
i Lean Management

W czym pomagamy
firmom produkcyjnym?

Pracujemy z firmami produkcyjnymi od ponad 10 lat. Widzimy, że zarządzanie produkcją to nie tylko maszyny i technologia, ale przede wszystkim sprawna organizacja procesów produkcyjnych, logistycznych, jakościowych oraz skuteczne zarządzanie zespołem pracowników.

Pomagamy naszym klientom w podnoszeniu skuteczności działań na produkcji, eliminowaniu marnotrawstw i oszczędzaniu czasu oraz pieniędzy firmy.
Osiągamy to dzięki wdrożeniu rozwiązań zarówno w obszarze zarządzania procesami, jak i ludźmi.

Do współpracy podchodzimy etapowo, zaczynając od analizy bądź audytu procesów.

Jakie problemy produkcji
rozwiązujemy?

  • Wysoka rotacja
  • Braki kadrowe
  • Rosnące koszty produkcji i utrzymania pracowników
  • Chaos organizacyjny i przestoje
  • Niestabilne procesy generujące marnotrawstwa
  • Słaba komunikacja między pracownikami, liderami i kierownikami - prowadząca do niedomówień i otwartych konfliktów
  • Utrzymanie jakości produktów
  • Nieprawidłowe planowanie produkcji
szkolenia menedżerskie

Szkolenia dla Liderów i pracowników produkcji

Aktywnie rozwijamy kompetencje pracowników oraz kadry zarządzającej w obszarach kierowania zespołem, komunikacji, motywowania i efektywności osobistej. Dzięki temu zespoły lepiej współpracują, przekazują sobie informacje i są zaangażowane w działanie.

Audyt procesów

Badamy działanie i skuteczność procesów na produkcji, a także w powiązanych z nią działach magazynu, logistyki, utrzymania ruchu i jakości.

W trakcie audytu nasi eksperci obserwują procesy, przepływy środków, rozmawiają z kierownictwem i pracownikami, analizują dane, wskaźniki i wyniki. Znajdują obszary do poprawy i możliwości usprawnień, które zwiększą skuteczność.

szkolenia produkcyjne

Szkolenia i Transformacje Lean

Pomagamy firmom produkcyjnym wdrożyć i  stosować skutecznie narzędzia Lean Manufacturing. Pokazujemy czym jest filozofia Lean i jak jej stosowanie przekłada się na oszczędność czasu i  redukcję marnotrawstwa w przedsiębiorstwie. Zwiększamy efektywność procesów poprzez zastosowanie narzędzi Lean oraz promocję kultury ciągłego doskonalenia.

Optymalizacja procesów na produkcji

Każda firma jest zbiorem procesów, które są ze sobą połączone. To od ich efektywności zależy zyskowność firmy.  rynku. Poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi, metod i zasad, dążymy do optymalizacji wszystkich procesów w firmie, co przekłada się na efektywność całej firmy.

Szkolenia Produkcyjne z Kompetencji Miękkich

Dla kogo?

Szkolimy kadrę zarządzającą – dyrektorów i kierowników produkcji, liderów, brygadzistów, kierowników utrzymania ruchu, jak również ich pracowników.

Jak wyglądają szkolenia z nami?

Nie prowadzimy działań bez wstępnej analizy i określenia celu. Skupiamy się na dostarczeniu uczestnikom konkretnych narzędzi do wykorzystania i szybkiego wdrożenia.

Nasze szkolenia mają charakter warsztatowy, uzupełniony o ćwiczenia i gry symulacyjne.

Co zyskuje firma?

Mamy doświadczenie w kompleksowym wdrażaniu naszych metod w wielu działach jednej firmy, np. zaczynając od szkoleń dla produkcji, przechodząc na dział sprzedaży czy serwisu, co pozwala nam budować spójność przedsiębiorstwa i zapewniać większą stabilność procesów.

U naszych klientów rozwój umiejętności pracowników pozwolił między innymi wyeliminować błędy, usprawnić przepływ informacji między zmianami oraz działami, zmniejszyć koszty produkcji czy zatrzymać znaczącą rotację pracowników.

Szkolenia Lean dla Produkcji

Dla kogo?

Szkolenia z wykorzystaniem narzędzi Lean są przeznaczone dla pracowników produkcji, osób bezpośrednio zaangażowanych w procesy produkcyjne, inżynierów produkcji oraz liderów i kierowników produkcji.

Co zyskuje firma?

Wdrożenie filozofii Lean pozwala na zwiększenie efektywności procesu produkcji oraz jakości produktu, jednocześnie redukując koszty i czas realizacji.

Oprócz tego pracownicy stają się wyczuleni na marnotrawstwa i dążą do ciągłego podnoszenia poziomu wykonywanej przez nich pracy.

Jak wyglądają szkolenia Lean z nami?

Prowadzimy warsztaty z wykorzystania narzędzi Lean, jak również audyty procesów i mapowanie strumienia wartości Value Steam Mapping. Pomagamy zrozumieć filozofię Lean oraz jej założenia i pokazujemy jak skutecznie wdrożyć narzędzia do firmy.

Wykorzystujemy doświadczenie wieloletnich kierowników produkcji oraz ekspertów Lean Management i Six Sigma.

Pobierz bezpłatny webinar
o optymalizacji procesów

Zobacz szkolenia online prowadzone przez naszych ekspertów. Pobierz bezpłatne nagrania webinarów

Jak usprawniać procesy w Firmie, aby oszczędzać czas i pieniądze oraz osiągać coraz lepsze wyniki? Zobacz, dlaczego warto optymalizować działania oraz jak eliminować błędy i marnotrawstwa, które są przyczyną strat.

Jakie korzyści zauważyli nasi klienci?

Skrócenie czasu realizacji i pozbycie się opóźnień

= Zwiększenie konkurencyjności na rynku

Mniejsza liczba wadliwych produktów, dzięki nowej kontroli jakości

= Większe zadowolenie klientów i szybsza realizacja ich zamówień

Mniejsze zużycie materiału w porównaniu do poprzedniego procesu

= Oszczędność kosztów materiału i magazynu

Większa wydajność linii produkcyjnej

= Rozwój przedsiębiorstwa i wejście na nowe rynki

Lepsza współpraca między działami i większa motywacja pracowników

= Powstrzymanie problemu ciągłej rotacji

Klienci, którzy nam zaufali:

produkcja
produkcja
produkcja

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń do nas. Odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy dobrać program szkolenia i jego formę.

tel.+48 531 058 864szkolenia@futureskills.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Metoda TWI: Training Within Industry – skuteczny poradnik

Skuteczne przekazywanie wiedzy pracownikom i szybki proces wdrożenia na stanowisko to zaledwie 1 z 3 komponentów metody TWI. Ma ona o wiele więcej korzyści zarówno w optymalizacji procesów jak i rozwijaniu umiejętności przywódczych. Zobacz, co warto wiedzieć o metodzie TWI, gdzie można ją wykorzystać i od czego zacząć wdrażanie.

Optymalizacja procesów w firmie – jak nie tracić czasu i pieniędzy przez niestabilne procesy?

Mierzysz czy procesy w Twojej firmie lub zespole są skuteczne? A może pracownicy działają chaotycznie, z przyzwyczajenia robiąc pewne rzeczy tak, a nie inaczej? Niestabilne procesy w firmie mogą generować duże straty – przez popełniane błędy i marnotrawstwa pojawiają się opóźnienia, koszty i spada produktywność zespołów. Zobacz, co warto z tym zrobić!

Współpraca w zespole – Jak rozpoznać silosy w firmie? 10 objawów

Czy praca w Twoim zespole bądź w Twojej firmie przypomina pole minowe, gdzie informacje są zatajane, rywalizacja kwitnie, a każda osoba dba o własny interes, nie patrząc, czy jej działania mają konsekwencje dla innych pracowników lub działów? Przez niewłaściwą komunikację i błędne określane celów - w firmach rosną silosy. Zobacz, czym są oraz jak zmienić podejście pracowników, usprawnić przepływ komunikacji i zadbać, by wszyscy grali do jednej bramki.

Kierowanie zespołem produkcyjnym – 6 błędów liderów produkcji

Wielu liderów produkcji oraz kierowników zespołów produkcyjnych jest w Polsce wyłanianych za pomocą awansu wewnętrznego. Ale… co potem? Zobacz jakie błędy popełniają liderzy i kierownicy produkcji – zarówno nowo awansowani, którzy nie zdobyli jeszcze umiejętności zarządzania pracownikami, jak i Ci z wieloletnim doświadczeniem, którzy wpadli w pułapkę założeń i przyzwyczajeń.

Sprawdź też pozostałe szkolenia!