strefa wiedzy

Artykuły

Historia Klienta: Niemieckie Standardy w Polskich Realiach

Niemieckie przedsiębiorstwo IT przeprowadziło szkolenia korporacyjne dla kadry zarządzającej w temacie komunikacji menedżerskiej. W szkoleniach wzięli udział Liderzy z Polski. Okazało się jednak, że niemieckie metody nie do końca przekładają się na polskich pracowników o innej mentalności, oczekiwaniach i podejściu do pracy. Jak przełożyć niemiecką wiedzę korporacyjną na polskie realia?

Historia Klienta: System Kompetencji Menedżerskich

Liderzy z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spotkali się z brutalną rzeczywistością, w której dotychczasowe metody kierowania zespołem przestawały działać. Szybki rozwój firmy i większa liczba pracowników, którymi trzeba zarządzać w bezpośredni sposób pokazały braki na polu komunikacji, delegowania zadań oraz motywowania. Firma musiała podjąć działania, by rozwinąć kadrę zarządzającą. Jak przebiegł 12-miesięczny projekt Akademii Menedżera? Poznaj case study naszego klienta!

Metoda TWI: Training Within Industry – skuteczny poradnik

Skuteczne przekazywanie wiedzy pracownikom i szybki proces wdrożenia na stanowisko to zaledwie 1 z 3 komponentów metody TWI. Ma ona o wiele więcej korzyści zarówno w optymalizacji procesów jak i rozwijaniu umiejętności przywódczych. Zobacz, co warto wiedzieć o metodzie TWI, gdzie można ją wykorzystać i od czego zacząć wdrażanie.

Optymalizacja procesów w firmie – jak nie tracić czasu i pieniędzy przez niestabilne procesy?

Mierzysz czy procesy w Twojej firmie lub zespole są skuteczne? A może pracownicy działają chaotycznie, z przyzwyczajenia robiąc pewne rzeczy tak, a nie inaczej? Niestabilne procesy w firmie mogą generować duże straty – przez popełniane błędy i marnotrawstwa pojawiają się opóźnienia, koszty i spada produktywność zespołów. Zobacz, co warto z tym zrobić!

Współpraca w zespole – Jak rozpoznać silosy w firmie? 10 objawów

Czy praca w Twoim zespole bądź w Twojej firmie przypomina pole minowe, gdzie informacje są zatajane, rywalizacja kwitnie, a każda osoba dba o własny interes, nie patrząc, czy jej działania mają konsekwencje dla innych pracowników lub działów? Przez niewłaściwą komunikację i błędne określane celów - w firmach rosną silosy. Zobacz, czym są oraz jak zmienić podejście pracowników, usprawnić przepływ komunikacji i zadbać, by wszyscy grali do jednej bramki.

Kierowanie zespołem produkcyjnym – 6 błędów liderów produkcji

Wielu liderów produkcji oraz kierowników zespołów produkcyjnych jest w Polsce wyłanianych za pomocą awansu wewnętrznego. Ale… co potem? Zobacz jakie błędy popełniają liderzy i kierownicy produkcji – zarówno nowo awansowani, którzy nie zdobyli jeszcze umiejętności zarządzania pracownikami, jak i Ci z wieloletnim doświadczeniem, którzy wpadli w pułapkę założeń i przyzwyczajeń.

Bezpłatne ebooki

ODBIERZ BEZPŁATNE E-BOOKI

Poznaj sprawdzone wskazówki na kierowanie zespołem, który jest zaangażowany i realizuje cele. Oraz na zwiększenie swojej produktywności dzięki zarządzaniu sobą w czasie.

jak zarządzać zespołem - ebook

Zarządzanie zespołem
6 skutecznych zasad

jak pracować efektywnie zdalnie - ebook

Jestem w pracy, jestem w domu
Jak efektywnie pracować w trybie home office

Bezpłatne webinary

ZOBACZ BEZPŁATNE SZKOLENIE ONLINE

Podczas webinarów nasi eksperci podają sprawdzone techniki, które możesz bez obaw wykorzystać w praktyce w swoim zespole. Wprowadź zmiany i obserwuj efekty, jakie przyniosą.

Wideo

ZOBACZ NASZ KANAŁ NA YOUTUBE

Jak zbudować skuteczny zespół? Dzięki rozwijaniu umiejętności! Poznaj wideo, które umieszczamy na naszym kanale i wykorzystaj praktyczne wskazówki trenerów do tego, aby Twój zespół działał lepiej.

wideo zbuduj skuteczny zespół

Jak odmawiać w pracy? Asertywna odmowa

6 kroków delegowania zadań

Jak się zorganizować? 5 kroków metody Alpen

12 Błędów w komunikacji z zespołem

Jak krytykować i reagować na krytykę asertywnie

Relacje z sali szkoleniowej

Klienci, którzy nam zaufali

firmy
firmy produkcyjne
pomagamy liderom, menedżerom i przedsiębiorcom
szkolą się